Biskupi Głębin

Informacje ogólne

Lokalizacja
4099 13,000 Katedra Głębin
Łupy

Dusza Biskupów Głębin

Mała lalka

Wartości obronne
Wrażliwy Od*****y Niewrażliwy

Fizyczne,

Odmrożenia,

Miecz pogromcy pustych,

Mrok,

Magia,

Krwawienie,

Trucizna/Toksyna,

Brak

Biskupi Głębin to krytyczny przeciwnik występujący w Dark Souls III. Jest to zgrupowanie biskupów pod przewodnictwem arcybiskupa Royce'a.  Nie jest to opcjonalne starcie. Gracz za ich pokonanie otrzyma  przedmiot który wpowoli dotrzeć z  Khartuskie Katakumby do Irythyll w Mroźnej Dolinie.

PUNKTY ŻYCIA:

 • NG (4099)

LOKACJA:

 • Katedra Głębin - za ołtarzem na końcu budynku, niedaleko drugiego bagna.
 • Najbliższe ogniska to "Sypialnia Rosarii"(winda do wykorzystania) oraz "Kaplica Oczyszczenia"

WALKA:

 • Przeciwnik zadaje obrażenia fizyczne, od ognia oraz mroku. Może też zabić przy użyciu klątwy (niebiescy kapłani modlą się i rośnie w powietrzu ciemna kula, która spada). Można parować ich zamachy bronią.
 • Jako jedyny krytyczny przeciwnik (wyłączając dodatki) jest wrażliwy na Miecz pogromcy pustych.
 • Wrażliwy na obrażenia fizyczne oraz odmrożenia.
 • Z racji dużej liczby wrogów czary o działaniu obszarowym, takie jak np. Skażona rtęć, są niezwykle skuteczne.
 • Podlega mechanice złamania równowagi jak NPC.
 • Możliwe krytyczne uderzenia z tyłu, przygniecenie oraz wyrzucenie w powietrze.
 • Z wyłączeniem biskupa otoczonego czerwoną aura/Royce'a podatni na nękającą czaszkę oraz piromancję Porozumienie.
 • W pierwszej fazie zadaniem gracza jest eliminowania biskupa otoczonego czerwoną aurą. Po wyeliminowaniu odpowiedniej liczby takich biskupów pojawi się arcybiskup Royce.
 • Wraz z Roycem pojawi się kilku grubych biskupów w niebieskich szatach, którzy mogą leczyć Royce'a. Nie odradzają się po śmierci.
 • Gracz na pomoc może przyzwać Anri z Astory. Milczącego Horacego oraz Sirris z Krainy Mroku pod warunkiem, że wypełnia ich linie fabularne. Znaki przywołania będą niedaleko schodów prowadzących na arenę walki z przeciwnikiem.

  ŁUP:

  Dusze - NG (13,000)
  Inne: Dusza Biskupów Głębin, Mała lalka
  Po przeładowaniu areny przy zwłokach Royce'a gracz znajdzie zestaw arcybiskupa.

Ataki:

Nazwa ataku

Opis
Kula ognia Biskup podnosi swój katalizator, po czym ciska kulą ognia zadając obrażenia od ognia.
Atak fizyczny Biskup wymachuje katalizatorem zadając obrażenia fizyczne, grubsi biskupowie mogą się "rzucić" na gracza
Klątwa (2 faza) Biskupi podnoszą swoje katalizatory i zaczynają tworzyć "chmurę" wywołującą klątwę. Zmagazynowana zabije gracza niezależnie od liczby punktów życia.
Dusza głębin (2 faza) Biskupi podnoszą swoje katalizatory i magazynują mroczną energię, którą wyzwalają w postaci duszy głębin.
Leczenie (2 faza) Biskup w niebieskich szatach przywraca część punktów życia Royce'a

STRATEGIA 1: (Walka wręcz)

Osoba chcąca bez komplikacji pokonać tego przeciwnika powinna obrać jedną z dwóch taktyk - "łowienie" za krytycznymi uderzeniami z tyłu albo dużą broń mającą dość szeroki zamach. W obu tych przypadkach niezwykle pomocne są nękające czaszki, które można kupić u Niezłomnego Łaty. Po wejściu na arenę należy rzucić czaszkę daleko od zgrupowania i "łowić" odpowiedniego biskupa. W drugiej fazie najpierw należy wyeliminować biskupów w niebieskich szatach, a potem robić dokładnie to samo co w pierwszej fazie.

STRATEGIA 2: (Magia)

Ze względu na dużą liczbę wrogów oraz małą liczbę czarów przeszywających (w tym momencie w grze podczas pierwszego cyklu) jest to dośc trudna walka, o ile wcześniej gracz nie wyposaży się w czar Skażona rtęć oraz nękające czaszki. To połączenie sprawia, że starcie z trudnego staje się możliwe do wykonania. Należy więc rzucić czaszkę i podejść do właściwego biskupa oraz użyć zaklęcie. Powtarzać aż do końca walki.

CIEKAWOSTKI:

 • W wersji 1.05, bez konieczności posiadania lalki, można było dotrzeć do Irythyl, więc to starcie było opcjonalne. Potem błąd ten został naprawionyTired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈