Fabuła Dark Souls 3 rozwija się wokół "mrocznego bohatera" próbującego pokonać powstałego/ych Władców Popiołów. Podczas eksploracji świata będzie można napotkać Epitafia dostarczające informacji o fabule w grze. 

Podobnie jak poprzednie części, akcja ma miejsce w tym samym świecie i kręci się wokół Pierwszego Płomienie oraz cyklu ognia i mroku. Trzecia część skupia się na czerwonych rycerzu - mrocznym bohaterze i protagoniście wychodzącemy naprzeciw Władcy/om Popiołów. Tytuł Władca Popiołów może odnosić się do któregokolwiek z przeszłości, nie tylko do Gwyna.

Nie jest jasne w jakiej epoce będą miały miejsce wydarzenia. Czy to na początku nowej epoki ognia czy w czasie epoki mroku. Podobnie jak w Dark Souls, wydaje się, że nie będzie miało znaczenia, które zakończenie zostało wybrane w Dark Souls 2. Tylko jedno zakończenie jest możliwe do wyboru w Dark Souls 2 - odwrócenie się od odradzającego się ognia. W przypadku drugiego zakończenia nie jest jasne jak dalej potoczą się losy postaci.

Opierając się na słowa z jednego z pierwszych zwiastunów "...i teraz pozostają tylko żary", nasuwa to na myśl, że ogień prawie wygasł a postać gracza jest wybraną, by poprowadzić ludzkość (mroczną duszę) i przełamać cykl lub go kontynuować.


Tekst kinowego zwiastunu Dark Souls 3:

Tak, zwane jest Lothric.

Tam, gdzie łączą się przelotne ziemie władców popiołów.

Podróżując na północ 

pielgrzymi odkrywają prawdę starych słów.

Ogień gaśnie 

a władcy pozostają bez tronów.

Gdy ogniwo ognia jest zagrożone bije dzwon,

odgrzebując starych władców popiołów z ich grobów.

Aldritch, Święty z Głębi.

Nieumarły Legion Farrona, Strażnicy Otchłani.

I samotny władca sprofanowanej stolicy,

Olbrzym Yhorm.

Tylko w prawdzie,

władcy opuszczą swe trony,

i nierozpalony powstanie.

Bezimienni przeklęci nieumarli, nienadający się nawet na popiół.

Tak to jest,

że popiół poszukuje żarów.Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈