Lothric, Młodszy Książę

Informacje ogólne
hp.jpg Souls Lokacja Łupy

Faza pierwsa:

Lorian: 4300

Faza druga

Lorian: 3400

Lothric: 5300

85,000 Wielkie Archiwa

Dusza Książąt

Bliźniaków

Popioły Władcy

 

Wartości obronne

Wrażliwy

Częściowo niewrażliwy

Niewrażliwy

Lorian: Mróz, Błyskawice, Magia

Lothric: Fizyczne, 

Mrok

Trucizna/Toksyna

 

Lothric, Młodszy Książę to Władca Pogrzelisk i obowiązkowy do zabicia Boss w Wielkich Archiwach. Podczas walki mamy do czynienia z nim oraz jego bratem Lorianem.

 

PUNKTY ŻYCIA:

 • Lorian (1 faza): NG (4294), NG+ (4328), NG++ (4761), NG+3 (4978), NG+4 (5194), NG+5 (5627), NG+6 (5843), NG+7 (6060) (2 faza): NG (3436), NG+ (3463), NG++ (3810), NG+3 (3938), NG+4 (4156), NG+5 (4503), NG+6 (4676), NG+7 (4849)
 • Lothric (tylko w 2 fazie): NG (5799), NG+ (5845), NG++ (6430), NG+3 (6722), NG+4 (7014), NG+5 (7599), NG+6 (7891), NG+7 (8183)

LOKACJA:

 • Na samym szczycie Zamku Lothric.
 • Najbliższe ognisko (po uruchomieniu windy niedaleko areny) nazywa się "Zbroja Zabójcy Smoków".

ŁUP:

WALKA:

Lorian

 • Lorian zadaje obrażenia od uderzeń, pchnięć, ognia oraz magii.
 • Lorian jest wrażliwy na mróz, magię oraz błyskawicę. 
 • Niewrażliwy na Mrok, Truciznę/Toksynę.
 • Niektóre ataki podlegają mechanice odparcia (co ze względu na konieczność odparcia ruchu ręki, a nie miecza, jest trudne). Niestety, skuteczne przeprowadzenie tej akcji nie pozwala na ripostę, a jedynie na krótki moment zwiększa zadawane obrażenia.
 • Podlega mechanice złamania równowagi, co pozwala na wyprowadzenie riposty.
 • Można parować.

 Lothric

 • Obecny tylko podczas drugiej fazy - zabicie go kończy walkę, niezależnie od liczby punktów życia Loriana
 • Zadaje wyłącznie magiczne obrażenia.
 • Lothric jest wrażliwy na obrażenia fizyczne.
 •  Mrok i niewrażliwy na Truciznę i Toksynę.
 • Magiczna włócznia może zostać odparta odpowiednią tarczą (np. Złotoskrzydła tarcza), co wymaga dość dobrego refleksu.
 • Nie podlega mechanice złamania równowagi oraz riposty.Można przyzwać Orbecka z Vinheim do pomocy w tej walce, pod warunkiem, że gracz ofiarował mu wszystkie 4 zwoje i wykupił wszystkie zaklęcie. Znak przyzwania znajduje się na wprost windy i na lewo od długich słodów.
Można przyzwać Sirris z Krainy Mroku, pod warunkiem, że gracz wypełnił jej linię fabularną. Znak będzie niedaleko areny walki z przeciwnikiem.
Bracia dostali się na szczyt zamku Lothric i stamtąd obserwowali powolne gaśnięcie płomienia.

ATAKI:

Ataki Loriana:
Nazwa ataku Opis
 Kombinacja  Lorian wykonuję dwa wymachy swoim mieczem. Czasem kombinacja ta jest kontynuowana pchnięciem wykonanym po teleportacji.
 Pchnięcie  Boss wykonuje pchnięcie swoją bronią. Atak często jest poprzedzony teleportem.
 Uderzenie w ziemie  Lorian odpycha sięlewą ręką, po czym wykonuje uderzenie mieczem w ziemię  .
 Fala uderzeniowa  Lorian teleportuje się daleko od gracza i unosi swój miecz w góre. Jego klinga zaczyna się jarzyć białym światłe. Po, boss wykonuje uderzenie mieczem w ziemie, które tworzy fale białego światła. Atak zadaje bardzo duże obrażenia.
 Uderzenie z góry  Lorian staję na chwile na dwóch nogach, a następnie upada uderzając mieczem w ziemię.

 

Ataki Lothrica (Faza druga)
Nazwa ataku Szczegóły
 Samonaprowadzająe magiczne pociski  Lothric tworzy dużo małych Samonaprowadzających Magicznych pocisków
 Samonaprowadzająca magiczna włócznia  Boss wystrzeliwuje Magiczną Samonaprowadzającą Włócznie 
 Leczenie   Gdy Lorian umrze, Lothric zacznie go leczyć do ok. 60% - 70% HP. Czynność ta jest zakończona obszarowym wybuchem, zadającym obrażenia

 

STRATEGIE:

Faza pierwsza:

W tej fazie walczymy tylko z Lorianem. Od razu po przejsciu prze mgłe i podejściu bliżej bossa, Lorian teleportuje się do nas i spróbuje nas zaatakować. Patrz uważnie, jaki atak sygnalizuje boss przed teleportacją, gdyż ten atak zostanie dokończony od razu po niej. Unikając ataków próbujemy ustawić się za plecami Loriana; nie jest on w stanie zadać nam tam żadnych obrażeń. Należy uważać, gdy boss teleportuje się i nie zaatakuje nas. Oznacza to, że Lorian ładuje falę uderzeniową. Podbiegnij do niego i zacznij go atakować za jego plecami. Jeśli nie jesteś pewien czy starczy Ci na to czasu lepiej przygotuj siędo uniknięcia tego ataku gdyż zadaje on bardzo duże obrażenia. 

Faza durga:

Gdy Lorian umrze po raz pierwszy, rozpocznie się faza druga i Lothric dołączy do walki. Staramy się robić to, co w fazie pierwszej czyli ustawić się za plecami Loriana i atakować go stamtąd. Oprócz atakowania Lothrica, staraj się też zabić Loriana; zmusi to jego brata do wyleczenia go, przez co zostanie wystawiony na twoje ataki.

 

CIEKAWOSTKI:

 • Książeta podlegają mechanice krwawienia, co czyni bronie wywołujące ten efekt przydatnymi.
 • Aktorem głosowym dla Lothrica jest Harry Lister Smith, ten sam co dla Mrocznego Słońca Gwyndolin. Ironicznie, oboje mają podobne kompleksy.
 • Lothric będący na plecach Loriana przypomina ducha, który w Dark Souls II pojawiał się na plecach gracz podczas noszenia Pierścienia Ochrony Gowera.
 • Pierwotnie zakładano inny wygląd tej walki - Lothric i Lorian mieli działać razem jako dwaj osobni przeciwnicy. Jeden z nich miał być tarczą, a drugi mieczem.
 • Jeśli tuż po śmierci Lothrica, ale przed otrzymaniem popiołów, gracz wyjdzie z gry, to po ponownym dotarciu na arenę zauważy, że Lorian żyje. Dodatkowo, będzie się on mógł teleportować poza arenę.

 
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈