Starożytna Wiwerna -  Krytyczny przeciwnik w Dark Souls 3, napotkamy go przy eksploracji Szczytu arcysmoków, jest bosem nieobowiązkowym i nie yskujemy jego dusy po pokonaniu.             

PUNKTY ŻYCIA:

  • 7873 HP

LOKACJA:

  • Niedaleko ogniska: Szczyt Arcysmoków, lokacja dostępna dzięki nabyciu gestu za Oceirosem i wykonaniu tego gestu w Lochu Irythyl przy posągu Smoka (członka przymierza smoczego).

ŁUP:

  • Dusze: 70 000
  • Kamień smoczej głowy.

WALKA:

  • Jest to wbrew pozorom bardzo łatwy boss, z uwagi na konstrukcję areny. Zabicie Starożytnej Wiwerny można dokonać na 2 sposoby:1) zaatakowaniu bossa z góry, zeskakując mu na głowę (potrzebny 1 cios do zabicia) lub 2) atakując z dołu (np. strzelając do niej). Jeżeli wybierzemy 1 metodę po drodze mamy bardzo dużo jaszczuro-ludzi, których na szczęście można wymijać bez zabijania (wymaga wprawy).
  • Wrażliwa na błyskawice i mróz.
  • Zadaje obrażenia od ognia oraz fizyczne.

 ATAKI:

Atak Opis
 Stapanie  Laduje na naszym bohatere, miazdzac go, zadaje duze obrazenia.
 Gryzienie  Pojedyncze szybkie ugryzienie.
 Wymach ogonem   Potezny wymach ogonem na duzej odleglosci, czesto to jego pierwszy atak.
 Ogniowy oddech  To z czego smoki sa znane, atak moze zabic rowniez mobki na arenie.

STRATEGIA 1 (Atak z gory)
Ta metoda wymaga przebiegniecia calej areny i dotarcie do wysokiego punktu na kamiennych blokach (nad ostatnia drabina), z ktorego mozemy ladowac na glowie smoka i przy celnym uderzeniu w trakcie spadania mozemy go w ten sposob zabic. Po drodze jest bardzo wielu przeciwnikow, ale wystarczy ich umiejetnie omijac.

STRATEGIA 2 ( z dolu)
Stojac pod smokiem uwazaj na jego stapanie i wymachy ogonem, okazjonalnie wzleci by zionac ogniem. Jezeli masz dobra bron to zabijesz go szybciej z dolu niz przebiegajac cala arene, aczkolwiek wymaga to umejetnych unikow jego atakow. Nie chowaj sie w alejce z itemami, bo wtedy jestes na straconej pozycji. Jedna z propozycji dla maga: Wielka wlocznia blyskawic i 10 magicznych estusow.

NOTKI:

To jedyna arena bossa, po której nie ma ogniska po pokonaniu bossa. Zamiast tego przenosimy się do innej lokacji.
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈