Wywiad na temat Dark Souls 3 przeprowadzony przez PCGames.de z Miyazakim:

PCG: W ostatnich latach popularność serii Soulsów ogromnie wzrosła i jest teraz siłą sterującą zarówno From Software jak i Namco Bandai. Jak sprawić, by każda kolejna gra, również te które powstaną w przyszłości, a nie tylko charakterystyczne momenty z poprzednich tytułów - tak jak np. walka z Ornsteinem i Smoughiem - nie powtarzały się?

Hidetaka Miyazaki: Masz rację, w tym sensie, że musimy się bardzo starać, by nie zacząć powtarzać się. Poprzez lata gracze przyzwyczaili się do podstawowych mechanik Dark Souls i teraz wiemy bardzo dobrze jak sobie radzić z problemami. Jednakże jestem spokojny o Dark Souls 3. Nowe style walki i bardziej zwinni bossowie zapewnią wiele różnorodności grze, której jeszcze nie było w serii. Każdy kto grał w drugą część, zauważył ogromny wzrost broni i ekwipunku. W Dark Souls 3 mamy zamiar zawrzeć podobną ilość wyposażenia. Chcemy odejść odejść kompaktowego ustawienia z Bloodborne, by umożliwić graczom tworzenie bardziej różnorodnych postaci.

PCG: W najnowszym trailerze widzieliśmy postać wbijającą rozżarzony metalowy pręt w poległe ciało. Co to oznacza?

Miyazaki: Niestety, nie mogę udzielić bardziej szczegółowych informacji, ale obiecuję, że będzie to nowy element rozgrywki, który wyjaśnimy później.

PCG: Wspominałeś ostatnio, że Dark Souls 3 nie będzie ostatnią częścią serii a zamiast tego stanowić pewnego rodzaju punkt zwrotny. Masz jakieś pomysły w jakim kierunku mogłaby podążyć seria? Może klimat science fiction lub ninja tak jak w Armored Core lub Otogi?

Miyazaki: Nowy projekt jest na wczesnym etapie koncepcyjnym. Póki Dark Souls 3 nie zostanie wydane nie możemy powiedzieć więcej na ten temat. Oba pomysły brzmią nieźle, ale np. nie bierzemy pod uwagę połączenia tych dwóch serii. W From Software myślimy długi czas nad pomysłami i zaczynamy działać dopiero gdy jesteśmy zadowoleni z danej propozycji.

PCG: Tryby multiplayer ciągle zmieniały się w serii Souls i zmieniały podstawowe założenia zarówno jeśli chodzi o wzywanie jak i atakowanie przez innych graczy, a jednak pozostały te same. Planujesz jakieś zmiany w Dark Souls 3?

Miyazaki: System powinien chodzić płynniej i być mniej skomplikowany. W poprzednich częściach trudno było dostrzec własne znaki graczom szukającym kooperacji. Tutaj chcemy zapewnić więcej wsparcia. Zauważyliśmy, że wielu graczy PvP bardzo szybko zalicza pewne miejsca w grze do celów PvP. Nie mogę jednak obecnie zdradzić więcej szczegółów. "śmiech"

PCG: Odnośnie problemów z PvP: Jak radzicie sobie z poziomem trudności pomiędzy PvE a PvP?

Miyazaki: Po pierwsze powinienem powiedzieć ci, że bardzo lubię aspekt PvP w Dark Souls. Często ma się wrażenie, że nie powinno się przy nim wiele majstrować. Bardzo trudno jest znaleźć odpowiedni balans pomiędzy tymi dwoma aspektami, ponieważ mimo wielu podobieństw w obu typach walki są one bardzo różne. Ustawiamy dwa wewnętrzne zespoły bardzo wcześnie, w celu osiągnięcia pewnego bazowego balansu. Również informacje zwrotne graczy są brane pod uwagę po wydaniu gry.

PCG: Dark Souls 3 wydaje się być szybsze, podobne do Bloodborne. Jak sprawicie, by postacie ciężko opancerzone wciąż nadawały się do gry, skoro przeciwnicy są tak szybcy?

Miyazaki: Obie postacie z dema uczyniliśmy bardziej zwinnymi pomimo tego, że nosiły ciężkie zbroje i broń. Chcieliśmy pokazać graczom jak planujemy, by Dark Souls 3 było odbierane. W końcowej wersji te postacie na pewno będą wolniejsze. Ale dążymy do tego, żeby nawet cięższe postacie były wystarczająco szybkie i nie były na straconej pozycji w grze.

PCG: A co z magią? Nie widzieliśmy żadnej w demie.

Miyazaki: Dark Souls jest znane ze swej intensywnej walki w zwarciu, dlatego zdecydowaliśmy się umieścić tylko białą broń w demie. Ale zdecydowanie magia będzie obecna w Dark Souls 3. Podobnie jak z bronią do walki wręcz, będzie możliwe włączenie specjalnej animacji/funkcji dla każdego zaklęcia po naciśnięciu L2. W następnym demie pojawi się magia. Więcej informacji udostępnimy później w tym roku.

angielski tekstTired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈