Rycerz-niewolnik Gael
Informacje ogólne
Lokacja
14,985 120,000 Spoczynek Filianore
Łupy

Dusza rycerza-niewolnika Gaela

Krew mrocznej duszy

Wartości obronne
Wrażliwy Częściowo niewrażliwy Niewrażliwy

Uderzenia

Odmrożenia

Trucizna/Toksyna

Wielki miecz wilczego rycerza

Wielki miecz Farrona

Miecz pogromcy pustych (2,3 faza)

Cięcia

Krwawienie

Mrok (2,3 faza)

Brak

Rycerz-niewolnik Gael to finałowy krytyczny przeciwnik dodatku Miasto Pierścieni. Jest to potworność powstała przez konsumpcję Mrocznej duszy.

Punkty życia:

  • NG (14,985), NG+ (??), NG++ (??), NG+3 (??), NG+4 (19,842)

Lokacja:

  • Niedaleko ruin konstrukcji, gdzie zasiadali władcy Miasta Pierścieni. Gracz znajdzie go tam w trakcie konsumowania jednego z nich.
  • Najbliższe ognisko to "Spoczynek Filianore".

Łup:

Walka:

  • Brak NPC możliwych do przywołania do tej walki.
  • Gael zadaje obrażenia standardowe, od uderzeń (cała walka), od mroku, od pchnięć (2 oraz 3 faza) oraz błyskawic (3 faza)
  • Ataki nie podlegają mechanice odparcia.
  • Równowaga Gaela może zostać złamana, co przerywa większość jego ataków. Złamanie równowagi Gaela w pierwszej fazie jest widocznie łatwiejsze niż w 2/3 fazie.
  • Jeśli w 2/3 fazie gracz złamie równowagę Gaela trafiając go dokładnie w głowę, będzie miał bardzo niewiele czasu na wyprowadzenie riposty. W pierwszej fazie nie jest to możliwe.
  • Gael jest potwornością pod wpływem Otchłani, więc jest wrażliwy na Wielki miecz wilczego rycerza i Wielki miecz Farrona .
  • Pod koniec 1 fazy Gael staje się pustym, więc w 2 i 3 fazie jest dodatkowo wrażliwy na Miecz pogromcy pustych.
  • W trakcie całej walki, Gael jest wrażliwy na Uderzenia, Odmrożenia oraz Truciznę/Toksynę.
  • W trakcie całej walki, Gael jest częściowo niewrażliwy na Cięcia oraz Krwawienie, a w 2 oraz 3 fazie na Mrok.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ataki:

Pierwsza faza
Atak Opis
Krytyczne uderzenie Miecz rycerza-niewolnika Gaela pokrywa się czerwonymi czaszkami, po czym skacze on w kierunku gracza starając się go na niego nabić. Jak mu się to uda, krzyczy i wyrzuca gracza na daleką odległość
Atak z wykoku Atak z wyskoku tworzący małą falę uderzeniową.
Furia Gael krzyczy, po czym 4 razy atakuje horyzontalnie i wykańcza atakiem z wyskoku. Czasem przerywa po 2 uderzeniu.
Kombinacja - Atak mieczem Kombinacje ataków poziomych/pionowych, czasem w połączeniu z atakiem z niewielkim skokiem, odskokiem na daleką odległość albo uderzeniem z ziemi zdolnym przewrócić gracza.
Druga/trzecia faza
Umiejętność broni Powtarzalnej kuszy Gael wykorzystuje umiejętność broni Powtarzalnej kuszy - Ciągły ogień. Zadaje bardzo duże obrażenia, ale wtedy Gael ma znacznie niższą równowagę. Nie pojawia się w 3 fazie.
Korona Białej Drogi Gaela Gael wykorzystuje ulepszony wariant Korony Białej Drogi - zamiast 1 pojawia się 5 (albo bardzo rzadko 3) okręgów zadających fizyczne obrażenia. Nie pojawia się w 3 fazie.
Umiejętność broni Wielkiego miecza Gaela - Słaby wariant + płaszcz Słaby wariant umiejętności miecza Gaela wzmocniony płaszczem.
Atak płaszczem Gael atakuje z wyskoku wykorzystując do tego nową broń - płaszcz zadający obrażenia od mroku.
Atak miecz + płaszcz Gael atakuje pionowo przy wykorzystaniu miecza oraz płaszcza.
Atak z powietrza Gael 2/3 atakuje z powietrza, wykorzystując przy tym swój miecz oraz płaszcz. W 3 fazie w trakcie tego ruchu wykorzystuje Powtarzalną kuszę oraz tworzy rój mrocznych "dusz", które po opadnięciu przyciągają potężne wyładowania.
Taktyczny odwrót  Gael wycofuje się na niewielką odległość, wspierając się przy tym Powtarzalną kuszą. Nie pojawia się w 3 fazie.
Atak z zaskoczenia  Gael znika ze świata gracza. Chwilę później pojawia się znak przywołania upiora, pojawia się Gael i wykonuje atak z 2/3 fazy z wyłączeniem tych z Powtarzalną kuszą albo Koroną Białej Drogi.
"Skoczny" atak (3 faza)  Gael wyskakuje, po czym ląduje na pozycji graca atakując trzy razy przy wykorzystaniu miecza oraz płaszcza. Między 1 a 2 skokiem korzysta z Powtarzalnej kuszy.
Wybuch Mrocznej duszy + błyskawice Gael staje, wzdycha, po czym miejsce ma eksplozja o małym zasięgu zadająca obrażenia od mroku i tworząca rój mrocznych "dusz", które po opadnięciu przyciągają potężne wyładowania.
Umiejętność broni Wielkiego miecza Gaela - Mocny wariant + błyskawice Gael wykorzystuje silny atak swojego miecza tworząc kombinację 3 zabójczych ciosów - między 2 a 3 atakiem pojawia się rój mrocznych "dusz", które po opadnięciu przyciągają potężne wyładowania.

Strategie:

Stategia 1 (Walka wręcz)

Strategia ta opiera się na wykorzystaniu największych słabości Gaela - Odmrożenia oraz Trucizna. W celu poprawnego przygotowania się do walki należy zdobyć i zakląć zatrutym klejnotem Gnilny sztylet nocniaków oraz maksymalnie ulepszyć Wielki Młot Vordta (jeśli gracz nie ma tej broni, Irythyllskie bronie też dadzą radę, przy czym ogłuszenie Gaela będzie trudniejsze).

Po rozpoczęciu walki należy jak najszybciej podbiec do Gaela i przy wykorzystaniu sztyletu go zatruć, a potem go odmrozić (najlepiej naładowanymi silnymi uderzeniami, które ogłuszą Gaela). Gracz powinien pamiętać o tym, że po odmrożeniu musi upłynąć określony czas, by można było znowu zaaplikować odmrożenia, ale przy wykorzystaniu broni zadającej obrażenia od ognia można to przyspieszyć.

W drugiej i trzeciej fazie strategia ulega niewielkiej zmianie, ponieważ równowaga Gaela rośnie, przez co ładowanie silnych ciosów może wpędzić gracza w poważne tarapaty.

Strategia 2 (Piromancja)

Ze względu na wysoką niewrażliwość Gaela na mrok w 2 i 3 fazie zaleca się porzucić piromancje zadające tego typu obrażeń na rzecz ognistych piromancji. Najlepszym wyborem, ze względu na wysoką prędkość i solidne obrażenia, będzie piromancja Ślady po zasiewie chaosu. Przed walką należy wyposażyć się w pierścienie maksymalizujące obrażania od ognia i ulepszyć do +10 płomień piromancji. Dodatkowo, ze względu na dużą pulę życia, należy pamiętać o sporym zapasie popielnych Estusów.

Należy dokładnie obserwować Gaela, a optymalnym momentem do rzucenia czaru jest moment tuż przy ataku. Trzeba też pamiętać, że czarem można wytrącić Gaela z równowagi, ale jest to dużo trudniejsze niż przy zastosowaniu np. wielkiego młota.

Jeśli gracz posiada dodatek Popioły Ariandel, powinien przed walką dodatkowo wyposażyć się w czar Nagłe zamrożenie, co w widocznym stopniu ułatwi walkę.

Strategia 3 (Czary)

Strategia ta opiera się na wykorzystaniu potężnych czarów takich jak Kryształowa włócznia dusz czy Wielka ciężka strzała dusz. Przeciwnik ten,ze względu na dużą pulę życia, stanowi duże wyzwanie, ponieważ przy nieumiejętnym korzystaniu z zaklęć punkty potrzebne do ich rzucania mogą się skończyć przed śmiercią Gaela. Jednak przy odpowiednim opanowaniu oraz atakowaniu go w odpowiednim momencie jest to jak najbardziej wykonalne.

Strategia 4 (Łatwe zwycięstwo)

Staregia ta opiera się na wykorzystaniu umiejętności broni kostura bajarza oraz sztylecie bandytów. Należy więc zaaplikować truciznę wykorzystując tą broń, a potem ranić/uciekać od Gaela. Zaletą tej strategii jest fakt, że - o ile gracz spełnia wymogi korzystania z kostura - jest do zastosowania przez każdą klasę.

Ciekawostki:

  • W trakcie 2 oraz 3 fazy płaszcz Gaela jest pokryty czerwonymi czaszkami. Identyczne czaszki są podczas wykonywania krytycznego uderzenia w 1 fazie, na rękawicach egzekutora z Bloodborne oraz podczas niektórych ataków Męczennika Logariusa z Bloodborne.
  • Gael pod kilkoma cechami podobny jest do Sir Kay'a, rycerza z arturiańskich legend.
  • Sposób w jaki Gael walczy momentami przypomina sposób walki Gutsa w zbroi Berskera z mangi Berserker.
  • Kusza wykorzystywana przez Gaela podobna jest do kuszy wykorzystywanej przez wyżej wspomnianego Gutsa.
  • Scena przerywnikowa podobna jest do tego, co gracz mógł zauważyć przed walką z Ludwigiem Przeklętym z Bloodborne. To samo odnosi się do samotnej osoby dającej ostrzeżenie przed wrogiem.
  • Scena przerywnikowa podobna jest do tego, co gracz mógł zauważyć przed walką z Artoriasem z Dark Souls I.
  • Gael, pod względem kilku umiejętności, odzwierciedla Artoriasa (Dark Souls I), Zaginioną Grzesznicę (Dark Souls II), Męczennika Logariusa (Bloodborne), Orphana z Kos (Bloodborne) oraz Stróżów Otchłani (Dark Souls III).
  • Arena walki z Gaelem jest największą areną tego typu w serii.
  • Rycerz Pierścienia znajdujący się na arenie nigdy nie zwróci się przeciw Gaelowi (i vice versa), choć mogą się wzajemnie zranić.
  • W trakcie 1,2,3, itd. próby pokonania Gaela, Shira się nie pojawi. Można ją pokonać jedynie przed albo po pokonaniu Gaela, przy czym bycie Żagwią Żaru nie jest warunkiem koniecznym.
  • W trakcie ataku z zaskoczenia Gael "znika" ze świata gracza, po czym pojawia się w identyczny sposób, jak przyzywane przez gracza upiory.
  • Gael jest jedynym krytycznym przeciwnikiem, który może umrzeć nie wskutek ataku gracza/upiora (błyskawice z 3 fazy), ale ze względu na niskie obrażenia jest to praktycznie niewykonalne.
  • Wgłębienie w klatce piersiowej Gaela przypomina Mroczny Znak, a niektórym także ikonę Żaru.
  • Gael w odróżnieniu od wszystkich innych bossów na których można przeprowadzić krytyczne trafienie, ma tylko jedną animację śmierci.  Westchnienie w trakcie tej animacji ma 2 różne długości (wymagane testy, czy ma to związek ze sposobem zabicia Gaela, czy to błąd).



Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈