Help
Help

Boss (ew. Krytyczny przeciwnik) - Rodzaj wroga spotykany w Dark Souls III. Na tle regularnych przeciwników wyróznia się unikatowym stylem walki, dużą liczbą punktów życia oraz siłą. Pokonanie każdego z nich daje graczowi dużą liczbę dusz, Rozpalenie, a z wyłączeniem kilku z nich także unikatową duszę, która z pomocą Ludletha z Courland może być przekształcona w unikatową broń, zaklęcie albo pierścień.

W starciu z niektórymi z nich mogą nam pomóc NPC, pod warunkiem, że spełnimy określone wyzwania. Z wyłączeniem pierwszego możemy wezwać na pomoc także innych graczy - w obu przypadkach warunkiem koniecznym jest bycie Żagwią Żaru. Przywoływanie innych na pomoc zmniejsza liczbę zdobytych dusz (1/4 maksymalnej wartości za jednego upiora) i polepsza statystyki albo zwiększa liczbę punktów życia bossa.

Do momentu pokonania bossa określonego obszaru inni gracze/NPC mogą najechać gracza, co po tym momencie jest niemożliwe. Wciąż jednak można przyzwać najeźdzców, jeśli ci skorzystają z Czerwonego Rysika.

Dark Souls III ma 19 krytycznych przeciwników, z czego 6 jest opcjonalnych. Pierwszy dodatek (Popioły Ariandel) dodał 2, a drugi dodatek (Miasto Pierścieni) 4 bossów. 

Bossowie - Dark Souls III 

 Bossowie - Dark Souls III Ashes of Ariandel (Popioły Ariandel)

Strażnik grobu czempiona i wielki wilk, stróż grobu

                                      Siostra Friede                                   

 

Bossowie - Dark Souls III The Ringed City (Miasto Pierścieni)

Cierpiący demon i Demon z czeluści/Książe demonów

Półmrok, włócznia kościoła

                        Midir Mrokożerca                              

Rycerz-niewolnik Gael

 

 

Mini-bossowie - unikatowy rodzaj przeciwnika występujący w Dark Souls III. Są to nieodradzające się potężne jednostki, które wyróżniają się na tle większości istot z danego obszaru. W odróżnieniu od bossów nie są oddzieleni mgłą od reszty świata gry oraz wszyscy są opcjonalnymi przeciwnikami. Za pokonanie większości z nich gracz dostanie drogocenny przedmiot, a w niektórych przypadkach także potężną duszę, która z pomocą Ludletha z Courland może być przekształcona w broń, pierścień albo zaklęcie. W grze gracz może zetknąć się z następującymi mini-bossami:

 • Rycerz-przepatrywacz - przy granicy Osady Nieumarłych i Ofiarnej Drogi. W nagrodę za jego pokonanie gracz otrzyma Irythyllski prosty miecz..
 • Rycerz-przepatrywacz - pokój niedaleko dwóch wiwern na terenie Zamku Lothric. W nagrodę za jego pokonanie gracz otrzyma Irythyllski rapier.
 • Rycerz-przepatrywacz - sekretny pokój na terenie Wielkiego Archiwum. W nagrodę za jego pokonanie gracz otrzyma zestaw rycerskiego przepatrywacza.
 • Kryształowy mędrzec - na terenie Wielkiego Archiwum. Za jego pokonanie gracz otrzymuje Kryształowy zwój.
 • Gigant x2 - na terenie Katedry Głębin. W nagrodę za ich pokonanie gracz zdobędzie dusze oraz może zobaczyć podirtyowanego Niezłomnego Łatę.
 • Gigant - w lochach Irythyll. W nagrodę za jego pokonanie gracz otrzymuje jedynie dusze.
 • Starożytna wiwerna - Niedaleko ogniska "Wielka Dzwonnica". W nagrodę za jej pokonanie gracz otrzymuje 6 grudek tytanitu, 3 migoczące tytanity oraz 3 łuski z tytanitu.
 • Wiwerrny z Lothric - Niedaleko ogniska "Smocze Koszary". W nagrodę za ich pokonanie gracz otrzyma 2x Żar oraz 2x Grudkę tytanitu. Dodatkowo odblokowany zostanie skrót.
 • Zbłąkany demon - Nad ogniskiem "Stary Wilk z Farron". W nagrodę za jego pokonanie gracz otrzyma Duszę zbłąkanego demona.
 • Ognisty demon - Jadąc windą do giganta na wieży na granicy Osady Nieumarłych, gracz musi zeskoczyć mniej-więcej w połowie. W nagrodę za jego pokonanie otrzyma Ognisty klejnot, w czym może pomóc Siegward z Catariny.
 • Ognisty demon - Niedaleko wejścia na teren Niegasnącego Jeziora. W nagrodę za jego pokonanie gracz otrzyma Duszę demona.
 • Wielki czerw - Niedaleko wejścia na arenę walki ze Starym Królem Demonów. W nagrodę za jego pokonanie gracz otrzyma cud Piorunowy pal oraz fragment kości nieumarłego.
 • Głęboko przeklęty - W komnacie na terenie Katedry Głębin. W nagrodę za jego pokonanie gracz otrzyma Szafir Aldricha.
 • Głęboko przeklęty - Na terenie Anor Londo, zawieszony na suficie katedry. W nagrodę za jego pokonanie gracz otrzyma Rubin Aldricha.
 • Potworność grzechu x4 - W jednym z budynków na terenie Sprofanowanej Stolicy. W nagrodę za ich pokonanie gracz otrzyma łącznie 4 Ciasta z łajna oraz broń Eleonora.
 • Bestia Sulyvahna - Na moście/Pod mostem, prowadzącym na teren Irythyll. W nagrodę za jego pokonanie gracz otrzyma Prawe oko pontyfika.
 • Bestia Sulyvahna x2 - Pilnujący lidera frakcji Wierni Aldrichowi. W nagrodę za ich pokonanie gracz otrzyma Pierścień przychylności oraz uzyska dostęp do wspomnianego lidera. Dodatkowo, pojawi się ognisko "Zbiornik z wodą".
 • Wygłodniała kryształowa jaszczurka - Przed pierwszym ogniskiem. W nagrodę za jej pokonanie gracz otrzyma łuskę z tytanitu.
 • Wygłodniała kryształowa jaszczurka - Na terenie Katedry Głębin. W nagrodę za jej pokonanie gracz otrzyma łuskę z tytanitu.
 • Wygłodniała kryształowa jaszczurka x2 - Na terenie Zapomnianych Grobów. W nagrodę za ich pokonanie gracz otrzyma łącznie 4 łuski z tytanitu.
 • Wielki wilk, stróż grobu (dodatek Popioły Ariandel) - Chroni wejścia i wyjścia z obszaru, na którym znajdują się ruiny wieży z 2 rycerzami z Milwood w środku. W nagrodę za wygranie każdego z tych starć gracz otrzyma 3x duże odłamki tytanitu. W przypadku pokonania wilka w obu starciach, podczas walki Strażnik grobu czempiona i wielki wilk, stróż grobu będzie on miał 15% mniej zdrowia. Efekt nie ulega negacji, jeśli graczowi nie uda się ich pokonać za pierwszym razem.
 • Żelazny zabójcy smoków (dodatek Miasto Pierścieni) - Na terenie bagien, niedaleko miejsca z licznymi martwymi żołnierzami z legionu Haralda. W nagrodę za jego pokonanie gracz otrzyma zestaw Żelazna zbroja zabójcy smoków.

 
Load more