Yhorm Gigant to Władca Pogorzelisk oraz krytyczny przeciwnik w Dark Souls 3. Znany jako „samotny władca Zbeszczeszczonej Stolicy”. Trzeba go zabić, aby zrobić postęp w grze.

PUNKTY ŻYCIA:

  • NG (27822), NG+ (41149), NG++ (45264), NG+3 (47322), NG+4 (49379), NG+5 (53494), NG+6 (55552), NG+7 (57609)

LOKACJA:

ŁUP:

  • Dusze: NG (36000), NG+ (108000), NG++ (??), NG+3 (121,500), NG+4 (129,600), NG+6 (135,000), NG+9 (137,700)
  • Dusza Yhorma Giganta, Popioły Władcy

WALKA:

  • Siegward z Catariny może wspomóc Cię w tej walce, pod warunkiem, że jego linia fabularna zostanie ukończona. Samo przyzwanie czyni walkę prostą.
  • Jest wrażliwy na błyskawice i miecz Władca Burzy, który znajduje się na arenie tuż przy jego tronie.
  • Od*****y na pchnięcia, cięcia oraz mrok.
  • Niewrażliwy na odmrożenia, truciznę/toksynę, krwawienie oraz ogień.
  • Zadaje obrażenia od ognia (druga faza) oraz standardowe.
  • Można złamać jego równowagę trafiając go w głowę. 
  • Otrzymuje normalne obrażenia w tułów i ręce oraz zredukowane w nogi.

ATAKI:

Nazwa ataku Opis
 Mocne uderzenie  Obiema rękoma uderza w ziemię wywołując wybuch AoE w najbliższym pobliżu.
 Niski wyrzut miecza  Atakuje mieczem zniżając się do pozycji klęczącej na jedną nogę. Zazwyczaj tak robi kiedy nasza postać jest bezpośrednio przed nim.
 Atak z obrotu  Kiedy znajdujemy się za nim, robi szybki obrót z atakiem mieczem.
 Bitewny Krzyk  Stąpa w ziemię nie powodując obrażeń w 1 fazie, natomiast w 2 fazie kiedy tak zrobi pojawią się dodatkowo płomienie, które obrażenia powodują.

STRATEGIA 1 (walka wręcz)
Po ekwipowaniu miecza Władca Burzy, który znajduje się na arenie (okolice tronu Yhorma) użyj specjalnego ataku (przytrzymując najpierw przycisk, żeby miecz się naładował) i zaczekaj aż broń zmieni kolor na jasny, to znak, że jest gotowa do użycia. Po naładowaniu wyceluj w bossa (np. w głowę), atak go ogłuszy i zostanie na dłuższą chwilę bezbronny i zabierze bossowi bardzo duże obrażenia. Możesz zachować dystans, aby uniknąć najniebezpieczniejszych ataków bossa. Po naładowaniu nie trzeba od razu używać miecza,  ponieważ jego specjalny efekt działa do momentu wystrzelenia.

STRATEGIA 2 (Czarodziej)
Posiadając 60 punktów inteligencji możesz już na początku walki ogłuszyć Yhorma i sprawić, że padnie na kolana (zaklęcie np. Wielka cięzka strzała dusz). Arena jest dosyć duża, więc możesz bez problemu ganiać się z bossem lub robić uniki między jego stopami.

 

Wyposażenie: zaklęcia:
Korona Dusk
Pierścień mędrca, Pierścień z ryczącym smokiem, Pierścień młodego smoka, Szponiasty pierścień magii
Kostur Logana lub inny 6+ lub lepszy
Ukryte ciało (Opcjonalnie)
Wielka ciężka strzała dusz
Ciężka strzała dusz


  NOTKI:

Miecz Władcy Burz jest znany z Demon Souls, gdzie można było nim przeciwników przewracać lub strącać w przepaść. Był tamboss Król Burzy, którego trzeba było nim pokonać.
Yhorm to jedyny olbrzym w Dark Souls III, którego możemy zabić bronią Władcy Burz. Miecz, który można znaleźć przy jego tronie znajduje się na zwłokach, co sugeruje, że ktoś przed nami próbował go nim zabić, ale bez sukcesu.
Pancerz Yhorma jest podobny do ostatniego bossa Dusza Pogorzelisk.
Yhorm, w przeciwieństwie do olbrzymów z drugiej części gry, ma twarz. Jego świecące na czerwono oczy kojarzą się z postaciami, które opętała Otchłań.

LORE:

Yhorm jest potomkiem starożytnego zdobywcy, został poproszony przez tych samych ludzi, którzy niegdyś byli podporządkowani, aby ich poprowadził. W przeszłości był utalentowanym gigantem-bojownikiem, wystarczająco potężnym, by zostać władcą miasta i Władcą Pogorzelisk.

Podczas questu Siegwarda z Cathariny dowiadujemy się, że Yhorm jest jego dawnym przyjacielem. Można przypuszczać, że Siegward przybył, aby uwolnić Yhorma i wyzwolić jego duszę.

Z opisów miecza, tarczy Yhorma i Wielkiej Maczety Yhorma można wywnioskować, że powodem dla którego nie połaczył ognia była apatia, spowodowana utratą kogoś, na kim mu zależało.

GALERIA:

 Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈