Kluxze w Dark Souls 3 służą do otwierania określonych drzwi i są niezbędnę do uzyskania dostępu do niektórych lokacji. Na stronie będzie stopniowo uzupełniana lista wszystkich kluczy dostępnych w grze w miarę pojawiania się większej ilości informacji. 

Ikona i nazwa Zastosowanie Lokacja


Klucz do celi

 Otwiera celę, w której siedzi Greirat w Wysokiej Ścianie Lothric. Pod ogniskiem Wieża na ścianie. Wysoka Ściania Lothric - po zjechaniu drabiną z dachu z modlącymi się pustymi, i przejściu do pomieszczenia za rycerzem Lothric z włócznią i wielką tarczą.


Mały sztandar Lothric

Przenosi do Osady Nieumarłych po pokonaniu Vordta. Otrzymywany od Emmy, Najwyższej Kapłanki znajdującej się w katedrze w Wysokiej Ścianie Lothric.


Kość Loretty

Daj Greiratowi, by spełnić jego prośbę.
Osada Nieumarłych - zwłoki zwisające z budynku, przez który przechodzi się do płonącego drzewa.


Klucz do komnaty z windą

Otwiera przejście do windy prowadzącej do Mrocznego Upiora w Wysokiej Ścianie Lothric Otrzymywany od Leonharda, gdy posiadasz przynajmniej 1 blady język i rozpaliłeś ognisko Podnóże klifu lub pokonałeś Drzewca toczonego klątwą.


Święta księga brajlem z Carimu

Po oddaniu Irinie, ta zaczyna sprzedawać średnie leczenie, Tears of Denial, Moc Ofiarna droga - przed drugim ogniskiem, zeskocz z mostu na ścieżkę prowadzącą do jaskini.


Tom piromancji Wielkiego Bagna

Po oddaniu Cornyxowi, ten zaczyna sprzedawać ognistą sferę, wybuchającą kulę ognia, trującą mgłę i rzęsisty pot. Ofiarna droga - Forteca w połowie drogi. Przy jeziorze zeskocz po półkach skalnych w pobliżu wielkiego kraba.

Zwój mędrca

Po oddaniu Orbeckowi, ten zaczyna sprzedawać Wielką strzałkę Farrona, Grad Farrona, Skażoną rtęc. Od ogniska Ruiny Twierdzy udaj się na lewo, wzdłuż muru, aż trafisz do budowli strzeżonej przez mrocznego rycerza.


Klucz do grobowca

 Otwiera przejście w kanałach w Osadzie Nieumarłych prowadzące do Iriny z Carim. Sprzedawany przez Opiekunkę kapliczki za 1500 dusz.


Święta księga brajlem z Londoru

Po oddaniu jej Irinie, ta zaczyna sprzedawać mroczne cuda: klingę mroku, przysięgę milczenia, ponowną śmierć. Sprzedawana przez Yurię z Londoru za 50 dusz.


Święta księga brajlem z Głębin

Po oddaniu Irinie ta zacznie sprzedawać mroczne cuda: ochrona głębin i podgryzanie.
Mimik w Katedrze Głębin.


Mała lalka

Pozwala na przejście przez iluzję na końcu mostu, blokującą wejście do Irithyllu w Mroźnej Dolinie.
Otrzymywana po pokonaniu Biskupów Głębin.

Klucz do wieży

 Otwiera wejście do prawej wieży przy Kapliczce Zjednoczenia. Sprzedawany przez Opiekunkę kapliczki za 20 000 dusz.

Fire Keeper Soul
Dusza strażniczki ognia

Po przekazaniu strażniczce ognia pojawi się możliwość zaleczenia mrocznej pieczęci. Na szczycie wieży obok Kapliczki Zjednoczenia (wymaga klucza do wieży).


Popioły Władcy

Umieszczane na tronach Władców w Kapliczce Zjednoczenia po pokonaniu ich.
  • Po pokonaniu Stróżów Otchłani
  • Po pokonaniu Yhorma Giganta
  • Po pokonaniu Aldricha, Pożeracza Bogów
  • Po pokonaniu Lothrica, młodszego księcia


Piromancje Carthuskie

Po oddaniu Cornyxowi, ten zaczyna sprzedawać: falę kwasu, carthuski znak oraz carthuski płomienny łuk. Carthuskie katakumby - od ogniska Stróże Otchłani zejdź do katakumb, przejdź przez most, następnie schodami do góry, po zjechaniu pobliską drabiną poszukaj iluzorycznej ściany, za którą znajdziesz tą księgę.


Tom piromancji Izalithu

Po oddaniu Cornyxowi ten zaczyna sprzedawać wielką ognistą sferę chaosu i burzę chaosu. Niegasnące Jezioro - w pomieszczeniu z demonicznym posągiem i tomem leżącym przed nim.


Złoty zwój

Po oddaniu Orbeckowi, ten zaczyna sprzedawać zaklęcia z Oolacile: skażona rtęć, światło, naprawa, ukryte ciało, ukryta broń, zniekształcony świetlny mur.
Ruiny Twierdzy - w trującym bagnie w jaskini w pobliżu bazyliszków.


Piromancje strażnika grobów

Po oddaniu Karli, ta zaczyna sprzedawać czarny płomień i sferę czarnego ognia. Carthuskie katakumby - w pomieszczeniu z ogniskiem Władcy Wolnira.


Tom piromancji Quelany

Po oddaniu Karli, ta zaczyna sprzedawać ognisty bicz, ognistą burzę i porozumienie. Carthuskie katakumby - za iluzoryczną ścianą.


Miecz Przysięgi

Używany do zaślubin Anri z Astory i tym samym do odblokowania innego zakończenia.
Anor Londo - otrzymywany od pielgrzyma przed wejściem do komnaty, w której znajduje się Anri.


Stary klucz do celi

Otwiera celę, w której uwięziony jest Siegward z Catariny.  Lochy Irithyllu - na końcu długiego kanału, idąc od śpiącego giganta.


Klucz uciekiniera

Otwiera drzwi dzielące korytarz w Lochach Irithyllu.

Lochy Irithyllu - w celi po prawej w korytarzu, do którego wchodzisz przez dziury w przylegających do niego celach.


Klucze strażnika więziennego

Otwierają celę w pobliżu pierwszego ogniska w Lochach.

Otwierają celę z popiołami więzionego wodza - od pierwszego ogniska idź prosto i kieruj się na prawo, aż trafisz na schody w dół ze strażnikiem więziennym i dwoma przeciwnikami w klatkach.

Otwierają celę, w której znajduje się Karla.

Zbeszczeszczona Stolica - od toksycznego bagna wejdź schodami na górę i w lewo, miń dwóch strażników więziennych. Klucze są przy zwłokach na końcu ścieżki.


Zwój Logana

Po oddaniu Orbeckowi, ten zaczyna sprzedawać włócznię dusz i samonapr. materię dusz. Zbeszczeszczona Stolica, okolice toksycznego bagna, wypada z czarodzieja na dachu budynku.

Misa ślubów

Po zbliżeniu się z nią do posągu rycerza uruchamia walkę z Tancerką z Mroźnej Doliny. Otrzymywana od Emmy, Najwyższej Kapłanki po pokonaniu 3. Władcy Popiołów lub wypada po zabiciu jej.


Oczy strażniczki ognia

Daj strażniczce ognia, by zyskać dwie dodatkowe opcje po pokonaniu ostatniego bossa. Zapomniane Groby - mroczna wersja Kapliczki Zjednoczenia, w miejscu, gdzie w normalnej Kapliczce Zjednoczenia przebywa Irina z Carim.

Święta księga brajlem z Lothric

Po oddaniu Irinie, ta zaczyna sprzedawać: szczodre światło, błogosławioną broń i magiczną barierę. Zamek Lothric - dziedziniec przy Zbroi zabójcy smoków, przez zniszczoną ścianę zeskocz do pomieszczenia poniżej.


Klucz do Wielkich Archiwów

Klucz do głównego wejścia do Wielkich Archiwów Lothric. Przy zwłokach przez Wielkimi Archiwami. Pojawia się po pokonaniu 3. Władców Pogorzelisk.

Kryształowy zwój

Po oddaniu Orbeckowi, ten zaczyna sprzedawać samonapr. kryszt. materię dusz, kryształową włócznię duszy, kryształową magiczną broń.

Wielkie Archiwa - na szczycie pomieszczenia z Kryształowym Mędrcem, za regałem z książkami i dżwignią.


Mieczotrawa Hawkwooda

Pozwala na zmierzenie się z Hawkwoodem przy ognisku Stróżów Otchłani w Twierdzy Farrona, w celu zdobycia migoczącego kamienia smoczej głowy.

Otrzymywana od Andre po znalezieniu migoczącego kamienia smoczego korpusu.


Mroczna pieczęć

 Wywołuje stawanie się pustym.
Otrzymywana od Yoela z Londoru za darmowe poziomy.


Piec transpozycyjny

 Umożliwia trasnpozycję z dusz bossów Otrzymywany w nagrogę za pokonanie Toczonego przez klątwę drzewca.

Klucz do mechanizmu

Umożliwia wejście na poddasze archiwum na skraju Kruczej Osady.

Namalowany świat Ariandel.

Otrzymywany w nagrodę za pokonanie Sir Wilhelma.

 
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈