Iudex Gundyr, pierwszy boss w Dark Souls III. Nie uzyskujemy jego duszy po pokonaniu.

 

PUNKTY ŻYCIA:

  • NG (1037), NG+ (3561), NG++ (3917), NG+3 (4095), NG+4 (4273), NG+5 (4629), NG+6 (4807), NG+7 (4985)

LOKACJA:

ŁUP:

  • 3000 dusz;
  • Kręty miecz (potrzebny w następnej lokacji, aby rozpalić ognisko w Kaplicy)

WALKA:

  • Pojedynek przebiega w dwóch fazach. W pierwszej boss ma postać rycerza z halabradą. W drugiej natomiast wyrasta z niego coś w rodzaju jaszczurki lub węża. Nowo nabyty łeb potrafi zadawać obrażenia na znaczną odległość, a do tego dochodzi jeszcze dziwna łapa, wyrastająca z jego boku.
  • Można go parować i ripostować. Tak samo jak Czempiona Gundyra.
  • Niezależnie od fazy oponent zadaje spore obrażenia i na znaczną odległość. Jest natomiast powolny.
  • W drugiej fazie boss jest wrażliwy na ogień, skorzystaj więc z bomb zapalających lub piromancji.

ATAKI:
 

Atak Opis
Wymach unosi halabardę i wymachuje nią przed sobą – da się spokojnie dostrzec sygnał przed atakiem.
Skok i cięcie jeśli jesteś oddalony od oponenta, zrobi on wyskok, a na jego końcu cięcie. Po ataku szybko wraca na nogi, więc uważaj na kolejne wymachy.
Szybki wymach podobny do pierwszego ataku, z tą różnicą, że jest szybszy.
Skok i dźgnięcie podobny do ataku drugiego, tyle że na końcu jest dźgnięcie. Zadaje ono większe obrażenia, ale jednocześnie wytrąca oponenta z równowagi, przez co mamy moment na to, aby wyprowadzić kilka ciosów.
Szybkie cięcie pojedynczy szybki atak halabardą
Atak głową przeciwnik robi szybki wymach swoją przerośniętą głową. Najlepiej w tej sytuacji zrobić unik w kierunku wymachu, a potem wyprowadzić jeden lub dwa szybkie ataki.
Atak łapą uważaj na dodatkową łapę, najczęściej ataki nią przeciwnik wyprowadza gdy jesteś blisko. Najlepiej zrobić unik na bok.
Uniesienie i przygniecenie oponent podnosi się do góry, a następnie z impetem uderza w ziemię. Masz chwilę, aby wyprowadzić cios lub dwa, a potem szybko uciekaj na tyły przeciwnika.

 

STRATEGIA 1 (Wojownik)
Na początku pierwszej walki mamy czas na kilka ciosów, zanim boss wstanie. Biorąc pod uwagę, że ta walka jest zaprojektowana tak, aby nowy gracz nauczył się podstaw, niemożliwe jest blokowanie wszystkich jego ataków i trzeba dużo rollować. Naucz się jego ataków, omijając go na początku, atakuj dopiero kiedy wiesz, że jest wystarczająco bezpiecznie. Uważaj na jego chwyt i nie trać bomb ogniowych w pierwszej fazie rozgrywki. Łatwiej robić uniki trzymając się jego lewej nogi lub będąc za jego plecami.

LORE:
Gundyr, skorumpowany/zepsuty przez Otchłań, spędził wieczność sprawdzając czy gracze są warci połączyć Płomień. Kiedyś sam chciał to zrobić, ale przybył za późo i nie spotkał nigdy swojej Strażniczki ognia, która została pochowana za Kaplicą Firelink z Pierścieniem Estusa. Płomień ponownie przepadł, dzwony zawiodły i nastała nowa ciemna epoka. 
 

NOTKI:

Iudex znaczy sędzia po włosku, a gund znaczy bitwa po niemiecku. Razem tworzą sędziego bitwy, w japońskim jego imię to Sędzia Popiołów Gundyr. Jego moveset bardzo przypominais walkę z Czempionem Gundyrem. 

Kiedy przekroczymy iluzoryczną ścianę, po pokonaniu Oceirosa wracamy na Cmenarz Popiołów, ale z przeszłości i spotykamy wtedy Czempiona Gundyra (spekulacje fanów). 
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈