Wielki Władca Wolnir, zwany potocznie Vape Lord to kościsty boss w Katakumbach, obowiązkowy do zabicia, aby dotrzeć do Mroźnej Doliny Irythyl.
PUNKTY ŻYCIA:

 • NG (15041), NG+ (27752), NG++ (30527), NG+3 (31915), NG+4 (33302), NG+5 (36078), NG+6 (37465), NG+7 (38853)

LOKACJA:

 • Karthuskie Katakumby, za dużym drewnianym mostem.

ŁUP:

 • Dusza Wolnira
 • Dusze NG (22000), NG+ (86,000), NG++ (96800), NG+3 (99000), NG+4 (105,600), NG+6 (110,000), NG+9 (112,200)
 • Tom Piromancji Strażnika Grobów

WALKA:

 • Wrażliwy na błogosławioną broń oraz Wielki Miecz Farrona, Wielki Miecz Wilczego Rycerza, Prosty miecz Anri.
 • Aby pokonać tego bossa należy uderzać w jego złotą biżuterię: pierścienie i bronsolety.
 • Niewrażliwy na mróz i krwawienie oraz cześciowo na truciznę, toksyny i mrok.
 • Zadaje fizyczne obrażenia oraz mroczne (w momencie kiedy zaczyna się dymić z jego wnętrza, przybywa mgła czy też opary).
 • Na arenie bossa nie można nikogo przyzwać, ani zostawić znaku, trzeba to zrobić przed areną.
 • Arena jest mniejsza niż się wydaje, cofając się od bossa, spowodujemy że będzie się do nas zbliżał i utkniemy pod ścianą areny, na pewną śmierć z powodu oparów. Cofa się odrobinę po rozbiciu mu biżuterii.
Nazwa ataku Opis
 Chmura  Podnosi głowę i z wnętrza wydobywają się opary/mgła, która po kilku sekundach może nas zabić, uciekaj z dala od niej.
 Przyzwanie szkieletów  Co jakiś czas boss przyzwie do pomocy grupę szkieletów, które będą nam przeszkadzać. Zazwyczaj zaczyna je przyzywać jak rozwalimy mu jakąś część biżuterii.
 Miecz

 Kiedy boss wysuwa prawą rekę przed siebie może z ziemi wyjąć miecz, który zwiększa zasięg jego ciosów. Może zrobić nim niebezpieczny wybuch wbijając broń w ziemię, warto zablokować mocną tarczą lub uciec.

 Uderzenie ręką z góry  Obie ręce mogą próbować nas zgnieść.
 Czołganie  Bardziej jak szarża, bo jeśli będziemy wtedy przed bossem to możemy mocno oberwać tym atakiem. Zazwyczaj zaczyna się czołgać, kiedy za mocno się od niego odsuniemy.
 Wymach ręką  Jedna z rąk na dużym obszarze próbuje nas przewrócić.

STRATEGIA 1 (Wojownik)
Kiedy wejdziesz na arenę, widzisz przedmiot do podniesienia. Kiedy się do niego zbliżysz pojawi się boss. Na swojej prawej ręce ma bransoletę, którą trudniej rozwalić niż pierścienie. Warto od niej zacząć i później atakować następną rękę, trzymając broń oburącz dla jak największych obrażeń. Jego normalne ataki mogą również zabić szkielety, które przyzwał. Uważaj na opary oraz przyzwane szkielety, trzymaj się blisko bossa i w gotowości do ucieczki przed mgłą. W zależności od etapu walki przyzywa:

-3-4 zwykłe szkietety (cała biżuteria nietknięta),

-3-4 zwykłe szkietety i 2-3 szkielety-koła (zostały 2 elementy biżuterii),

-2 szkielety z Murakumo, 2 szkielety-koła i 5 zwykłych szkieletów (został 1 element biżuterii).

STRATEGIA 2 (Czary z białym oddechem smoka NG+)
Po wejściu na arenę biegnij do odległego prawego rogu areny i celuj w jego lewą rękę. Używaj zaklęcia białego oddechu smoka w momencie kiedy jego ręka jest na ziemi, po 2 uderzeniach biżuteria pęka i można przejść do następnej ręki. Jeśli zrobisz to wystarczająco szybko, to Wolnir nie zdąży przyzwać nikogo do pomocy. 

STRATEGIA 3 (Piromancja)
Używając pierścieni z Wielkiego Bagna, Czarownicy, Szponiastego Pierścienia Ognia i z zaklęciem Kula Wielkiego Chaosu. Trzymaj się lewej strony areny i zacznij od prawej ręki bossa, później przejdź do lewej, jeśli przyzwie szkielety spróbuj zaklęcia AoE, by zabić je wszystkie za jednym razem, uważaj na wymachy ręką i mieczem, nie odsuwaj się zbyt daleko od bossa, bo spowodujesz że przyczołga się bliej i będzie miażdżył.

LORE:
Wolnir nie kontroluje Otchłani i się jej boi, w momencie kiedy pękają jego bransolety jest pochłonięty przez mrok. "Kiedy Wolnik wpadł w Otchłań, opanował go strach prawdziwej ciemności i zaapelował do bogów pierwszy raz. Jego boski miecz, razem z trzema naramiennikami ze zwłok kleryków, dały mu pozór komfortu."

NOTKI:

 • Zabijając Wolnira podczas gdy został mu choć 1 element biżuterii da inną animację śmierći.
 • Zaklęcie mgły nie budzi Wolnira i może zadać mu obrażenia, ale z uwagi na jego od*****ości długo trwa takie starcie.


GALERIA:

 

 

 

 
Tired of anon posting? Register!
Load more
⇈ ⇈